تاثیر منفی مواد غذایی

 
 

برنامه غذایی زنان باردار به دلیل حفظ سلامت جنین و مادر با دقت بیشتری تنظیم می شود

در میان مواد غذایی گروهی از مواد غذایی باعث سقط کننده جنین میشوند که نباید مصرف شوند. مواد غذایی سقط جنین را شناسایی کنید؟ خانمهای باردار که تمامی موارد برای سلامتی جنین انجام می دهید برای حفظ آن و جلوگیری از سقط جنین نیز میبایست از مصرف برخی از مواد غذایی احتیاط لازم را داشته باشید.

موارد مشکل زا که باعث ایجاد سقط جنین میشود را برایتان در اینجا توضیح خواهیم داد.

 

لیست مواد خوراکی و غذایی که موجب سقط جنین میشود:

1.سبزیجات نشسته:

اولین مورد از غذاهایی است که موجب سقط جنین میشود مطمئن باشید، سبزیجات برای سلامتی مفید هست و می توانند به انسان برای مقابله با بیماری و عفونت های مختلف بدون نیاز به داروها کمک کنند بنابراین، میبایست حتمن از سبزیجات شسته شده در تغذیه روزانه خود استفاده نمایید.

2.ماهی دارای جیوه:

بعضی از ماهی هایی دارای جیوه بالایی هستند که موجب سقط جنین می شود، زنان باردار باید خوردن آن پرهیزکنند ورود زیاد جیوه به بدن در دوران بارداری می تواند منجر به آسیب مغزی جنین و تاخیر رشد در جنین شود.گروهی از ماهیانی که جیوه زیاد دارند ، عبارتند از:کوسه، ماهی دزد دریایی، ماهی خال خالی و ماهی تیلفی. باید متذکر شوبم کنسرو تن ماهی جیوه کمتری نسبت به دیگر ماهی ها دارد، اما بهتر است زنان باردار از خوردن آن اجتناب کنند چون حاوی مواد نگهدارنده است، باید از خوردن انواع ماهی ها به شکل سوشی اجتناب کنید، چون میزان بسیار زیادی جیوه دارد.

3. نوشیدنی های کافئین دار:

محققان بر این باورند که مصرف کافئین برای آرامش روحی مناسب است، برخی اعتقاد دارند که مصرف کافئین می تواند باعث خطر ابتلا به سقط جنین مرتبط باشد زنان باردار در 3 ماه اول حاملگی از این نوشیدنی کافئین دار اجتناب کنند تا از سقط جنین جلوگیری نمایند

 
 

4.صدف خام:

بیماری ناشی از غذای دریایی به دلیل پخته نبودن آنها است ، پخت و پز از گروهی از انواع عفونت جلوگیری کرده ، اما باید یادآور شویم پخت غذا نمی تواند از بیماری های مرتبط با جلبک قرمز جلوگیری کند.
غذاهای دریایی پخته نشده و خام میتوانند اثرات منفی بر همه انسانها به ویژه زنان باردارداشته باشند و باعث سقط جنین خانمهای باردار شدوند . مردم باید از خوردن این غذاها بصورت خام همواره اجتناب کنند. بنابراین، این یکی از بدترین عادت غذایی است که موجب سقط جنین می شود!

5. غذاهای دریایی دودی:

یکی دیگر از مواد غذایی است که باعث سقط جنین میشود و در طول بارداری می تواند به نتایج بد منجر شود خوردن غذاهای دریایی دودی، یخ زده که اغلب برچسب گذاری شده اند، از قبیل کپوره، نوآا یا لکس
، زیرا امکان دارد با لیستریا آلوده باشند فقط زمانی که کاملا پخته شده باشند میبایست مصرف شوند .

6. شیر غیر پاستوریزه:

شیرهای غیر پاستوریزه، امکان دارد حاوی باکتری شناخته شده به عنوان لیستریا باشد، که از عمده ترین و شایع ترین علل سقط جنین است ، باکتری لیستریا توانایی عبور از جفت را خواهد داشت و می تواند جنین را نیز آلوده کرده و منجر به مسمومیت خون و یا عفونت شود، که می تواند زندگی جنین را تهدید کند. بنابراین، زنان باردار باید فقط شیر پاستوریزه مصرف کنند.

 

لیست مواد خوراکی و غذایی که موجب سقط جنین میشود:

7. گوشت گاو:

محصولات فریز و منجمد شده ممکن است آلوده به باکتری لیستریا باشند ، به همین منظور گوشت ها حتمن بپذید تا باکتری های آن کشته شود و زمان مناسب برای پخت اختصاص دهید تا حتماً گوشت کامل بپزید.
گوشت گاو آلوده به لیستریا یکی از علل سقط جنین شناخته شده است ، اگر باردار هستید حتما گوشت را کامل و با دقت زیاد بپزید و سپس مصرف نمایید .

8. آناناس:

آناناس نیز از جمله مواد غذایی است که منجر به سقط جنین می شود، مطمئنن، تعداد زیادی از زنان باردار بخاطر داشتن زایمان آسان مصرف بالایی از آب آناناس خواهند داشت،
آناناس یکی از مضرترین مواد غذایی است که باعث سقط جنین میشود، بسیاری از این موضوع مطلع نیستند که آناناس، حاوی برملائین است وموجب نرم شدن انقباضات دهانه رحم میشود.
آناناس ماده ای تولید میکند که باعث سقط جنین خواهد شد ، پس در سه ماهه اول بارداری زنان باردار نباید آناناس و یا آب آناناس مصرف کنند. پس از آن ، می توانند به میزان کم از آناناس بخورید، زیرا مغذی میباشد.

9. سیب زمینی جوانه زده:

سیب زمینی جوانه زده نه فقط برای زنان باردار بلکه برای تمام انسانها خطرناک است، زیرا درون آن سمومی ایجاد میشود که برای سلامتی بسیار مضر است .
سولانیون داخل سیب زمینی جوانه زده، بر رشد جنین تاثیر منفی گذاشته و خطر سقط جنین را افزایش می دهد . پس زنان باردار میبایست در این مورد بسیار زیاد دقت نمایند چون یکی از خطرناک ترین مواد غذایی است که باعث سقط جنین می شود.