عللی که باعث سقط جنین میشود را بدانید

علل سقط جنین

 
 

عللی که باعث سقط جنین میشود را بدانید

یکی از بدترین اتفاقاتی که برای یک مادر باردار ممکن است اتفاق بیوفتد سقط جنین میباشد! سقط جنین بطور معمول قبل از هفته 22 بارداری و قبل از اینکه نوزاد به 500 گرم برسد رخ میدهد. تمامی خانمها قبل از بارداری میبایت تمامی عوامل خطرناک در سقط جنین را بدانند و تمام تلاش خود را کرده تا این اتفاق برایشان رخ ندهد.

سقط جنین انواع و علل آن

واقعیتهای قابل ذکر در رابطه با سقط جنین
در بیشتر موارد ، سقط جنین به خاطر مرگ جنین غیر طبیعی رخ خواهد داد گاهی سقط جنین بعلت مشکلات هورمونی ، زیاد قرار گرفتن مادر در برابر تشعشع ، بیماریهای مادر و عفونت او و مشکلات ایمنی می باشد ورزش کردن و آمیزش باعث سقط جنین نخواهد شد. بطور میانگین احتمال سقط جنین برای خانمهای بالا ی سن 35 سال بیشتر خواهد بود. .

 

سقط جنین در چه زمان اتفاق خواهد افتاد؟

معمولن سقط جنین قبل از هفته سیزدهم رخ خواهد داد. خانمهایی که دو بار و یا چند بار سقط جنین داشته اند ، با خطر بیشتری برای سقط جنین مواجه خواهند بود.

علائم اولیه سقط جنین

عضلات شکم دچار گرفتگی شده و میزان کمی خونریزی ایجاد خواهد شد.
در زمان سقط جنین
* گرفتگی عضلات
* تهوع
* درد
* لخته های خون
را خواهند داشت.
زنینی که سقط جنین زیادی داشته اند حتمن لازم است زیر نظر پزشکی متخصص زنان و زایمان اینکار رو با دقت بیشتری انجام دهند. آزمایشات خون مداوم جهت تشخیص مشکلات ژنتیکی و سطوح هورمونی را باید انجام دهند.

 
 

علائم بعد از سقط جنین

خونریزی و یا لکه بینی مشابه دوران قاعدگی
درد یا گرفتگی عضلات شکم
درد در پستان
هورمون های بارداری تا چند ماه پس از سقط جنین در خون باقی می مانند ولی خانمهایی که سقط داشته اند میبایست در عرض سه تا شش هفته پس از آن دوره های طبیعی را داشته باشند.