سقط جنین با گیاهان دارویی

 
 

سقط جنین با گیاهان دارویی

هفته نهم بارداری بهترین زمان استفاده از داروهای گیاهی برای سقط جنین میباشد. توجه داشته باشید در هفته 30 بارداری نباید از بیشتر گیاهان دارویی برای سقط جنین استفاده کرد ! برای سقط جنین بجز استفاده از قرص سقط جنین میتوان از دم نوش های گیاهی که دکترتجویز کرده است استفاده نمود. با قرص سقط جنین و همچنین استفاده از گیاهان دارویی درد و عوارض کم‌تری خواهید داشت. گیاهانی که سقط جنین ایجاد میکنند عبارتند از:

 

سقط‌ جنین با زعفران

سقط جنین با زعفران یکی از روش‌های بسیار متداول در ایران می باشد.اینکار در هفته اول بارداری بسیار موثر بوده و قبل از ۳ ماه اول باعث سقط شود.
زنان در سه ماهه اول بارداری در مزارع زعفران کار نمیکنند! بعد از ۳ ماه اول حاملگی خوردن زعفران به مقدار کم همراه با غذا خطری برای جنین نخواهد داشت، موجب زایمان راحت نیز خواهد بود. زعفران به دلیل افزایش هورمون پروستاگلاندین در رحم باعث بالا رفتن احتمال سقط جنین خواهد شد.

چگونه با زعفران سقط جنین کنیم؟

برای سقط مبایست زعفران بسیار غلیظ تهیه شود، دریک ظرف کوچک ۹۵ تا ۱۰۵ میلی‌گرم آب گرم ریخته و سپس ۱ گرم زعفران سرگل بسیار مرغوب را به آن اضافه می‌کنیم تا دم بکشد. روزانه سه تا چهار بار و هر بار دوقاشق از آن خورده شود.
بسیار زیاد مواظب باشید مصرف حدود 1 مثقال یا 5 گرم از آن باعث مسمومیت شدید خواهد شد.