عللی که باعث سقط جنین میشود را بدانید

سقط جنین با روش ساکشن

 
 

سقط جنین با روش ساکشن

امروزه روشهای مختلفی برای سقط جنین وجود دارد یکی از راههای رایج آن استفاده از قرصهای سقط جنین میباشد. روش دیگری که توسط پزشکان بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد روش ساکشن آسپیراسیون ، روش اتساع و تخلیه (D & E) میباشد .

ساکشن جنین با جراحی در بازه زمانی هفته ششم تا شانزدهم بارداری استفاده خواهد شد. این روش اسامی متفاوتی از جمله ساکشن آسپیراسیون ، کورتاژ با ساکشن و آسپیراسیون واکیون نامیده میشود.
در کل این روشها میبایست زیر نظر پزشک متخصص صورت گرفته و آرامبخش ها و مسکن برای کاهش درد تجویز خواهد شد.
در عمل ساکشن ابتدا میبایست دهانه رحم موضعی بی حس شده و دستگاه اسپکولوم داخل واژن شده و در آنجا باز شده و سپس دستگاه تناکولوم و یک میله جاذب متصل به دستگاه ساکشن مکش جنین و جفت را انجام خواهد داد.

 

ساکشن

ساکشن، میبایست حتمن تحت نظر پزشک انجام شود که در اکثر موارد ۱۵-۱۰ دقیقه طول خواهد کشید، اما پس از جراحی با ساکشن، برای بهبودی کامل میبایست برای چند ساعت در کلینیک یا بیمارستان تحت نظر پزشک باشید. در اکثر موارد پزشک برای جلوگیری از عفونت و جلوگیری از عوارض جانبی شدید، آنتی‌بیوتیک تجویز خواهد کرد. عوارض سقط جنین با روش ساکشن
• گرفتگی
• تهوع
• تعریق
• احساس ضعف
• خونریزی سنگین و یا طولانی مدت
• لخته شدن خون
• آسیب به گردن رحم
• سوراخ شدن رحم
و عوارض جانبی دیگر
در صورت باقیماندن بافت در رحم یا وجود بیماری مقاربتی و یا باکتری در رحم عوارض جانبی دیگری مانند تب، درد، حساسیت به لمس شکم و بافت اسکار ممکن است بوجود آید. درصورت باقیماندن عوارض تا چند روز و یابدتر شدن حال مریض بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

خونریزی بعد از ساکشن جنین

خونریزی بعد ساکشن جنین، مانند خونریزی دوران قاعدگی بوده و مدت آن ۱۰ روز یا بیش‌تر طول خواهد کشید. اگر خونریزی بسیار شدید و یا طولانی بود و یا خروج لخته خون داشتید،حتمن به پزشک مراجعه نمایید.

مراقبت‌های بعد از ساکشن جنین

اگر برای عمل ساکشن، به صورت عمومی بی هوش شده اید، باید برای چند روزدر بیمارستان بمانید تا تاثیرات دارو‌های بیهوشی از بین برود و سپس با نظر پزشک شما اجازه ترخیص خواهید داشت. اگر برای عمل ساکشن از بی حسی موضعی استفاده کردید بهتر از بی حسی عمومی است. زیرا بی حسی موضعی احسای سرگیجه و خستگی که بعد از بی هوشی عمومی هست را نخواهد داشت.
پس از ساکشن جنین و مرخصی بیماراز بیمارستان بهتر است فردی به مدت ۲-۱ روز، برای مراقبت از بیمار، در منزل کنارتان باشد. در نظر داشته باشید برای از بین بردن درد پس از ساکشن جنین می‌توانید از مسکن استفاده نمایید.

 

فروش قرص سقط جنین 100% اصل در داروخانه