عللی که باعث سقط جنین میشود را بدانید

انواع سقط جنین

 
 

انواع مختلف سقط جنین

انواع مختلفی از سقط جنین وجود دارد که ممکن است علل متفاوتی داشته باشند

1. بارداری شیمیایی

اکثرن بارداری شیمیایی به علت مشکلات کروموزومی در تخم بارور شده، ایجاد میشود. نشانه آن، خونریزی میباشد که امکان دارد زیادتر از حالت عادی به نظر باشد.

2. عدم رشد تخمک:

در بعضی موارد تخمک به دیواره رحم چسبیده و باعث میشود جنین رشد مناسبی نداشته باشد. در این حالت تخمک رشد درستی ندهشته و جنین ایجاد شده رشد کامل نداشته باشد، در این حالت پزشک متخصص با سونوگرافی متوجه این نقص و نبود ضربان قلب کودک شده و دستور سقط جنین را خواهد داد. در این مواقع سقط جنین توسط پزشک صورت گرفته و کورتاژ و تمیز کردن رحم اتفاق خواهد افتاد.

3. از دست رفتن جنین

در بعضی موارد جنین از بین رفته است ولی بافت جنین در بدن وجود دارد و بنابرین علائم بارداری هنوز زن باردار تجربه میکند. بنابراین میبایست به فوریت رحم تخلیه شده و شرایط سخت این مرحله را تحمل نماید

 

4. سقط جنین تهدید کننده:

سقط جنین تهدید کننده در هفته های ابتدایی حاملگی رخ خواهد داد که مشخصه آن خونریزی زن باردار خواهد بود. علامتهای دیگر شامل درد کمر و گرفتگی عضلات نشانه حتمی سقط جنین از این روش نخواهد بود. درصورت خونریزی به پزشک مراجعه کرده تا تست هایی برروی شما انجام بپذیرد. در این نوع سقط گردن رحم بسته خواهد شد. درصورتی که چنین تشخیصی داده شد باید در کل مرحله بارداری زیر نظر مستقیم پزشک زنان باشید.

5. سقط جنین اجتناب ناپذیر:

این نوع سقط جنین شامل خونریزی غیر نرمال و دردهای ناشی از بارداری میباشد. این مشکل باعث اتساع کانال رحمی شده و شروع سقط میباشد. این مرحله با خونریزی و درد شکمی زیاد همراه است.

6. انجام سقط ناقص:

در این نوع سقط جنین خونریزیهای واژینال و درد شکمی شدید زنان باردار روبرو خواهند شد. دهانه رحم باز شده و قسمتی از بافت جنین در مجرای رحمی قابل ملاحظه است. آزمایشات فراصوت برخی بافتها را میتواند تشخیص دهد.

7 سقط جنین کامل:

در این نوع کل بافت جنین از بدن خارج میشود. مشخصه اصلی آن بعد از تمامی علائم سقط خروج بافتهای بارداری از بدن میباشد. در این نوع سقط درد به سرعت کم شده و سونوگرافی تایید بر سقط کامل خواهد داشت.

 

8. مرگ جنین داخل رحم:

جنین پیش از اینکه مشخصه های بارداری نمایان شود، دیگر رشد نمیکند.

9. بارداری مولار:

بارداری مولار بسیار کم پیش می آید. در این نوع از سقط یک جفت غیر نرمال بوجود آمده است ، اما هیچ رشدی در جنین صورت نمی گیرد.

10. بارداری مولار جزئی:

این اتفاق زمانی می افتد که کروموزوم های مادر باقی می مانند، اما برای پدر همچنین دو مجموعه از کروموزوم ها را تامین می کند. این، باعث اختلالات جفت و یک جنین غیرعادی می شود.

11 سقط جنین کامل:

در این نوع کل بافت جنین از بدن خارج میشود. مشخصه اصلی آن بعد از تمامی علائم سقط خروج بافتهای بارداری از بدن میباشد. در این نوع سقط درد به سرعت کم شده و سونوگرافی تایید بر سقط کامل خواهد داشت.